نماد سایت مهندسین مجری و مشاور پدیده پایدار

مشاوره ساخت و ساز

مشاوره ساخت و ساز

مشاوره ساخت و ساز یکی از لازم ترین مواردی است که باید زمان ساخت و ساز آن را دریافت کرد، کسانی در این رشته فعالت دارند دارای اهمیت زیادی است که از یک مشاوره ساخت و ساز ، دریافت مشاوره کند.

مشاوره ساخت و ساز

از قدیم تا به امروز مسئله ساخت و ساز یک مسئله مهمی است چرا که به عنوان سرپناه انسان ها باید محکم و مطمئن بود ولی این مسئله به دلیل ایراداتی که دارد شدنی نیست این ایرادات را با تجربه می‌توان دریافت کرد اما موضوع مهم تر از آن این است این تجربه چطور از کجا وبه چه شکلی دریافت کرد.

ساخت و ساز اصولی زیر نظر بهترین متخصصین:

داشتن ساخت و ساز اصولی با متخصیصین ساخت و ساز که تجربه بسیار بالایی در این زمینه دارند و هر فردی بخواهد ساخت و ساز انجام دهد استفاده از این متخصصین خوشایند است بسیاری از کارفرمایان به دنبال مشاورانی هستند که بهترین تجربه را در ساخت و ساز دارند و کمک گرفتن از این مشاور بهترین انتخاب برای ساخت و ساز است و مزایای که کارفرما به خوبی با آن آشنا است.

در این متون ما میخواهیم به این نکته توجه کنیم که از چه روش و راهکارهایی استفاده کنیم که ساخت و سازی اصولی داشته باشیم و از چه شرکت ها و با چه ویژگی هایی می‌توانم از بهترین مشاوره ساخت و ساز کمک بگیریم اگر شما به دنبال بهترین مشاور هستید در این متون ما را دنبال کنید:

1 -اهمیت ساخت و ساز اصولی 2-نقش تجربه در ساخت و ساز بهتر
3-نقش دانش فنی در ساخت و ساز اصولی
4-در یک پروژه ساخت و ساز چه افرادی دخیل هستند
5-شناخت نقش مهندس مشاور
6-نقش مهندس مشاور در مدیریت
7-نقش مهندس مشاور در مسائل ساختمانی
8-مشاوره ساخت و ساز
9-چرا باید حتما از یک مشاوره ساخت و ساز کمک بگیریم
10-در چه مواردی میتوان از مشاوره ساخت و ساز کمک گرفت
11-آیا حتما باید در پروژه های بزرگ از مشاور ساخت و ساز استفاده کنیم
12-برای دریافت مشاور ساخت وساز ب کجا مراجعه کنیم
13-بهترین مشاور در ساخت و ساز 14-قیمت مشاوره ساخت و ساز 15-عوامل موثر بر قیمت مشاوره ساخت و ساز
16-تنظیم قرارداد مشاوره ساخت و ساز

اهمیت ساخت و ساز اصولی:

انسان‌ها در طول حیات خود به ساخت ساز توجه داشته اند در حقیقت از زمان اولیه به دنبال سرپناه بوده اند و برایشان حائز اهمیت بوده است و ما باید بدانیم برای داشتن سرپناه امن و محکم چه اولویت های دارد…
داشتن سرپناهی که اصولی و طبق قوانین مهندسین صورت گرفته باشد دارای اهمیت بیشتری است تا سرپناهی که غیر اصولی باشد.

معیارهای ساخت و ساز اصولی

معیارهای ساخت و ساز اصولی هم در طول زمان تغییرات بسیاری را امتحان کرده است:

معیارهای اصولی در طی زمان تغییرات زیادی را به خود دیده است هر زمان که ما درگیر یکی از بلاهای طبیعی یا عوامل مخرب انسانی می‌شویم یک تجربه جدید در سیستم سازه و در آخر یک قانون جدید داخل سیستم نظام مهندسی رخ می‌دهد.این اتفاق باعث شده است که ساختن یک سازه محکم در کنار مباحث علمی درگیر نوعی آزمون و خطا باشد.

از زمان گذشته تا به امروزه نظام تغییرات بسیاری کرده است یعنی به صورتی که اگر زلزله رخ بدهد و ما دچار این بلای طبیعی و همچنین بلای مخرب انسانی شویم اگرچه این زلزله تخریبش بیشتر باشد برای ما امروزه عواملی تخریب زیادی ندارد و این به کم شدن قدرت تخریب زلزله نیست بلکه نشانگر اصولی است که ما به آن توجه کرده ایم که یک سازه محکم داشته باشیم.

این اتفاق برای سازندگان ساختمان و مهندسین دارای اهمیت زیادی است چراکه همانطور که توجه به ساختمان زیبا دارند باید حتما ساختمان با اصول فنی و دانش تخصصی مهندسی و شناختی که نسبت به قوانین و اصول آن دارند بسازند پس اگر شما به ساخت و ساز پرداخته اید حتما به این قوامین و اصول در ساخت و ساز آشنایی داشته باشید و یا حداقل به صورت کلی آن را بدانید…

اصول مهم در ساخت وساز:

همانطور که میدانید ساخت و ساز مورد قبول اکثر افراد است و اهمیت ویژه به بسیاری از کارفرمایان و مهندسین داده اند به همین دلیل باید به آن اهمیت ویژه ای داشته باشیم و به آن شناخت داشته باشیم اصول مهم در ساخت و ساز در مرحله اول به پی ساختمان مربوط است.

در اولی ترین مرحله ساخت پروژه که شروع میشود پی کنی و پی ریزی وجود دارد که باید این مرحله به عنوان یک اصل مهم و اساسی اهمیت دهیم شما نمیتوانید هنگامی که سازه را آماده کردید به پی ساختمان برگردید و آن را تغییر دهید بلکه تنها می‌توانید با روش‌های جدید و مدرن آن را تقویت کرده و این تقویت باعث میشود تا حدودی اشتباهات شما در این مرحله جبران شود.

پی ساختمان اهمیت بسیار زیاد در مقاومت ساختمان دارد:

پی ساختمان دارای اهمیت بالایی در مقاومت ساختمان دارد به طوری که اگر ساختمان ها محکم و اصولی ساخته نشده باشد بسیار آسیب پذیرتر و خطر آفرین تر از هر سازه ای عمل می‌کند یکی از اصول ساختمان سازی بحث اسکلت است.
شاید دارای اهمیت نباشد که شما از چه سازه استفاده میکنیم بتنی یا فلزی … در همه صورت باید سازه شما اصولی طراحی شده باشد که بتوان با این اصول به ساخت و ساز پرداخت قطعا محکم بودن سازه و طراحی اصولی آن در مقاومت سازه تاثیر گذار و دارای اهمیت است.

در آخر مواردی مانند مصالح ساختمانی ،جای گذرای فضای مناسب ،طراحی داخلی بهتر، و همچنین طرح نمای ساختمان می‌تواند به یک ساختمان اصولی ساخته براساس اصول و دانش مهندسی منجر شود. اما این اصول بر اساس تجربیات افراد بدست آمده است که تجربه نقش مهمی را ایفا می‌کند.

نقش تجربه در ساخت و ساز بهتر:

داشتن تجربه نقش مهمی در داشتن ساخت و ساز اصولی ‌بهتر است، تجربه می‌تواند شرایط انتظار ساخت و ساز با میزان مقاومتی را به ما نشان دهد.

بسیاری از زمین ها با داشتن جنس خاک متفاوت وبستر نیازمند شکل خاصی از طراحی و امکانات برای ساخت و ساز است به همین منظور حتما نسبت به طراحی ساخت و ساز باید مدنظر قرار دهید. نکته بسیار مهم دیگر این است که این مسئله با شناخت تئوری چگونگی ساخت و ساز در چنین بستری مشخص نمی‌شود بلکه باید با تجربه همراه بوده و بعد به صورت عملی به کار ببریم.

اهمیت تجربه مهندس در امر ساخت و ساز :

مهندسانی که تجربه بیشتری داشته باشند می توانند در امر ساخت و ساز هم نقش مهمی داشته باشند: مهندسانی که تجربه بیشتری دارند در ساخت و ساز می‌توانند موفق تر باشند و نقش بسیاری در ساخت و ساز دارند چرا که مهندسان در زمان ساخت و ساز ریسک های بالا و با خطرات آشنایی کامل دارند.

چرا که این خطرات در پروژه باعث میشود که به شما یک دید روشن بدهد که آگاه باشید در چه زمانی و موقعیتی از پروژه قرار دارید و در این شرایط چه نکاتی بیشتر خودشان را نشان می‌دهد.

در آخر چنین علم و دانشی می‌تواند این امکان را به شما بدهد که ساخت و سازی اصولی داشته باشید و هم ساخت و ساز از هر نظری زیبا ومحکم طراحی شود، بسیاری از کارفرمایان به این مسیله توجه بیشتری دارند که از مهندسین باتجربه در ساخت و ساز کمک بگیرند چرا که علم و دانش آنها دارای اهمیت بیشتری در ساخت و ساز است این موضوع را نباید فراموش کرد که دانش و علم تئوری زمانی می‌تواند در صنعت ساخت و ساز موفق باشد که تجربه با آن همراه باشد.

تاثیر دانش فنی بر خروجی کار و ساخت و ساز اصولی:

دانش فنی همانطور که توضیح دادیم نقش بسیاری در چگونگی ساختمان اصولی دارد،امروزه دنیا در حال رشد عجیبی در زمینه ساختمان سازی است چرا که نمیتوان ساخت و سازه امروزه را با چندین سال پیش مقایسه کرد.
بسیاری از کسانی که مدت زمان زیادی در ساخت و ساز تا به اکنون فعالیت داشتن به این امر واقف هستند که ساخت و ساز اصولی در طول زمان دستخوش تغییر بوده است.

مصالح ساختمانی،سیستم های ساختمانی مختلف،اضافه شدن عناصر جور واجور به روش های مختلف طراحی و در آخر استفاده از ابزار ها و تکنیک های جدید باعث میشود ساخت و ساز یک ساختمان به کلی تغییر یابد.

به همین دلیل بسیاری از کسانی که در این زمینه فعال هستند به این موضوع اهمیت می‌دهند که علاوه برداشتن تجربه که در طول سال‌ها در پروژه های مختلف کسب کرده اند به داشتن علم و دانش کافی نسبت به سازه های مختلف و ساختمان سازی به روش‌های جدید دست پیدا کنند.

داشتن دانش مدیریتی:

داشتن دانش و علم مدیریتی و یا کسب تجربه مدیریت در پروژه های مختلف این اجازه را به شما می‌دهد که نقش افراد را در ‌پروژه بدانید در هر صورت لازم است برای اینکه نقش های پروژه را بشناسی یک برآورد اولیه داشته باشیم در ابتدا تیم فنی و یا دفتر فنی به عنوان طراح و مهندس پروژه حضور دارن دفتر فنی می‌تواند با توجه به نوع پروژ افراد کم یا زیاد درخور داشته باشد.

یک پروژه ساختمان سازی تشکیل شده است مدیر پروژه کارشناس کارگاه سرپرست کارگاه و سر کارگران و کارگران فنی و عادی است . به همین دلیل در بخش مدیریتی هییت مدیره تشکیل شده است مدیر عامل و ذینفعان در پروژه در ابعاد دیر نظارت دارد.

این علم بیشتر شامل دانش فنی میشود:

این علم شامل دانش فنی می شود و وقتی که فردی این دانش را در ساختمان سازی داشته باشد و همچنین تجربه های بسیار خوبی در طول پروژه های ساختمان سازی به دست آورده باشد می‌تواند یک مشاور بسیار خوبی در زمینه ساخت و ساز باشد و ساختمان های ساخته شده دارای اصول ساختمانی و دانش روز دنیا برای کارفرمایان دارد.

دنیای امروزه دنیای علم و دانش و تجربه است به این منظور که هم در دانش تخصص داشته باشد و هم تجربه به دست آورده باشد این دو را نمی‌شود از هم جدا کرد در ساختمان سازی این دو باهم عملکرد بهتری دارد و دانش بی تجربه و تجربه بدون دانش بی معنا است.

در یک پروسه و روند ساخت و ساز معمولا چه کسانی دخالت دارند ؟

روزانه پروژه های ساخت و ساز بسیاری تمام میشود و برای این پروژه ها هزینه های مختلفی طبق پروژه در نظر گرفته می شود و افرادی با توجه به اندازه و مقیاس پروژه و سرعت عملی که برای پروژه در نظر گرفته میشود بکار میگیرند کار می‌کنند.

اما باید توجه داشت که پروژه های ساختمانی چه نقش هایی را برای خود در نظر گرفته است این به این منظور نیست که زمانی که شما برای یک پروژه ساخت و سازی اقدام میکنید باید در دفتر فنی و یا کارگاه ساختمان سازی بدانید چه افرادی درکنار خود داشته باشید و هرکدام در کدام بخش پروژه میتوانند به شما کمک کنند.

اصلا این موضوع را نباید راحت گرفت که بدون شناخت نقش و اصول افرادی که در پروژه هستند اقدام به ساختمان سازی کرد چرا که نقش ها در فاز مدیریتی و هم در بخش فنی و مهندسی نقش های بسیار مهمی است به طوری که باید سیستم ساختمان سازی شما به روشی باشد که هیچ فردی در آن نه اضافه کار کند نه کم.

شناخت نقش مهندس مشاور:

شناخت نقش مهندس در پروژه های معماری پررنگ و بسیار مهم می‌باشد همانطور که گفتیم دفتر فنی برپایه مسائل فنی تخصصی پروژه براساس طراحی و مهندسی تهیه میشود.یکی از نقشهاس دفتاتر مشاور و دفتر مهندسی می‌باشد البته این موضوع را باید در نظر بگیریم که مهندسان مشاور در پروژه جدا از مهندسین فنی نقش مدیریت پروژه راهم برعهده دارد.

برهمین منظور همیشه کمک گرفتن از مهندس مشاور در بخش‌های مختلف یک پروژه ساخت و ساز می‌تواند مفید باشد کمک بسیار زیادی هم به پیشبر این مسئله بکند که پروژه ساختمانی شما کاملا مهندسی شده و اصولی پیش برود بر این اساس بسیاری از افرادی که در زمینه مدیریت پروژه فعال میباشند نیاز به داشتن تجربه و دانش مهندسی در زمینه صنعت ساختمان سازی میباشد چراکه نقش حیاتی آن ها در پروژه تاثیر زیادی در ساخت وساز اصولی ساختمان داشته باشد.

یک نکته اساسی دیگر که بسیاری از افراد فعال در پروژه در صورت بروز مشکلات فنی اول به سراغ مشاور میروند چرا که مشاور باید به لحاظ دانش فنی و توانایی پاسخگویی به چالش ها و ریسک های پروژه را داشته باشد.برای این منظور هم نقش پررنگی در دفاتر فنی ایفا می‌کنند مهندس مشاور در پروژه در زمینه شاخه های مختلف فعالیت می‌کند.نقش مهندسین مشاور در

مدیریت ساخت و ساز:

مهندس مشاور درمرحله ساز های مختلفی در پروژه نقش کلیدی دارد شاید عجیب باشد که با وجود مهندسین مشاورمختلف تاسیسات سازه و معماری در یک پ پروژه چگونه می‌توان انتظار داشت که پروژه خوب مدیریت شود البته نفش اصلی مدیریت به عهده مدیر پروژه میباشد اما به هر حال مانند مهندسین مشاور نیز گاها به مدیریت و ارائه گذارش از بخشهای تحت نظر خود به هیئت مدیره و مدیر پروژه میپردازند.

هیئت مدیره در این جلسات این موضوع را پیگیری می‌کنند که فعالیت ها و گزارش ها از جانب مهندس مشاور به آنها ارائه میگردد.

در این جلسه گزارش ها قرائت شده و برای بررسی های دقیق تر و تصمیم گیری میگردد سپس میدانیم این تفاسیر مهندسین در پروژه نقش بسیار مهمی در مدیریت و نظارت پروژه در مراحل مختلف کار دارد.

مهندس مشاور موظف به پیگیری امور به زیردستان خود میباشد بحث ترسیم دید کلی از پیشرفت پروژه که ریزها و چالش ها که ممکن است در بخش های گوناگون که ایجاد شود.همچنین مشخص شدن بودجه بندی پروژه برای بخش‌های مختلف پروژه از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

چگونه با ریسک و هزینه کمتر به نتیجه بهتر دست پیدا کنیم:

هدف اصلی در هر پروژه این است که با ریسک کمتر و هزینه کمتر به بهترین نتیجه دست پیدا کنیم در بخش مدیریت نیز مشاوران ساخت و ساز و مهندسین مشاور باید چنین توانایی های داشته باشند با این همه این بخش مدیریتی در مهندسین مشاور تنها بخشی است که به آن کمتر توجه میشود ؛ چرا که مهندسین مشاور بیشتر پیگیر موارد فنی پیش آمده میباشند
و در پروژه تاکید دارند این موضوع بیشتر به کارشناس کنترل پروژه و مدیران سپرده میشود اما به هرحال آشنایی مهندسین مشاور با تاکتیک های مدیریت پروژه تاثیر بسیار عمیقی در اهداف و پیشرفت پروژه دارند.

نقش مهندس مشاور در مسائل فنی:

۱) مهندس مشاور نقش بسیار مهمی در مسائل مدیریتی دارد همانطور که گفتیم عمده گذارشات در بخش های مختلف پروژه ارائه میشود ام دفاتر فنی در کنار مدیریت به ارائه گذارشات فنی میپردازند و نقش مهمتری دارند که به آن مشاور فنی پروژه می گویند زمانی که مشاور فنی پروژه مطرح است این مسائل بیشتر اهمیت دارد که چگونه پروژه به لحاظ فنی می‌تواند بهتر و اصولی تر ساخته شود به دلیل عدم آشنایی و تخصصی مهندس در حوزه های مختلف با روال کاری یک دگر لازم است در پروژه چندین مهندسین مشاور حضور داشته باشند تا روال کار اصولی تر و بهتر پیش برود.

ساخت و ساز اصولی اهمیت دارد:

همانطور که قبلا گفتیم ساخت و ساز اصولی بسیار اهمیت دارد از طرفی هم برای داشتن یک ساخت و ساز اصولی لازم است به این اصول توجه کنیم که تا چه اندازه از تجربیات و دانش فنی افراد در پیشبرد پروژه بدون ریسک ها و چالش های حل نشدنی استفاده کنیم.تجربه در ساخت و ساز پروژه های ساختمانی نقش بسیار مهمی دارد همچنین به این موضوع پرداختیم که دانش فنی می‌تواند به ساخت پروژه در شرایط مختلف کمک نماید ب این همه این دانش و تجربه بالا می‌توان از طریق مشاور و ساخت و ساز در اختیار کار فرما قرار گیرد همچنین مشاوره ساخت و ساز به این مسئله اهمیت می‌دهد ساختمان در چه شرایطی و منطقه ای و چه ابعادی می‌تواند ساخته شود.

عوامل موثر بر قیمت مشاوره ساخت و ساز :

همینطور که قبلا گفتیم عوامل بسیاری بر هزینه مشاوره ساخت و ساز موثر میباشد این عوامل را باید بشناسیم تا بتوانیم یک برآورد دقیق قیمتی داشته باشیم به همین منظور اولین مسئله برای ما دریافت مشاور ساخت پ ساز میباشد شناخت عوامل موثر و قیمت اولین عاملی که می‌تواند بر قیمت مشاور تاثیر گذار باشد نوع و مشخصات پروژه است.
اگر شما بخواهید خدمات ساخت و ساز در یک پروژه بزرگ از مشاور کمک بگیرید مرحله اول لازم است بدانید این خدمات به مراتب هزینه بیشتری برای شما داشته است ارتباط بسیار زیادی میان هزینه ها که قرار است برای دریافت مشاوره ساخت و ساز دریافت کنید با ابعاد و نوع پروژه متفاوت است از طرفی دیگر بسیاری از پروژه های ساخت و ساز هستند که متراژ بالایی دارند این پروژه ها در دستت پروژه های بزرگ قرار میگیرند.

این پروژه ها به دلیل طولانی بودن مدت آنها همچنین پیچیده بودن مراحل ساخت نیاز به نظارت بیشتر و هزینه زیادتر دارد نوع قرارداد خدماتی که مشاور به شما ارائه می‌دهد هم در این قضیه موثر است به همین دلیل بسیاری از کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند لازم است حتما نسبت به نوع قرارداد که با مشاور تنظیم می‌کند آشنایی کافی داشته باشد مه معمولا قرارداد در این مسئله تاثیر گذار است.

قرارداد مشاوره ساخت و ساز اهمیت زیادی دارد همانطور که گفتیم حتی نوع قرارداد مشاور که شما میخواهید به امضا برسانید هم می‌تواند در هزینه دریافتی خدمات مشاوره ساخت و ساز تاثیر گذار باشد.

قراردادهای مشاوره معماری بهتر است با کمک یک وکیل آشنا تهیه شود این مسئله را مدنظر بگیریم که تنظیم قرارداد در اصل مشخص شدن تعهدات شما و مشاور میباشد قراردادهای بسیاری وجود دارد که هرکدام از این قرارداد ها تعهدات و ویژگی های متفاوتی دارند.

قراردادهای بسیاری وجود دارد که هرکدام تعهدات متفاوتی ایجاد می‌کند به همین دلیل داشتن شناخت کافی نسبت به قرارداد می‌تواند تاثیر زیادی در کیفیت ‌هزینه ها و دریافت نوع مشاوره داشته باشد. به هرحال داشتن یک مشاور خوب مزایای بسیار زیادی برای شما دارد.

برای دریافت مشاوره ساخت و ساز به کجا مراجعه کنیم:

برای دریافت مشاوره ساخت و ساز راههای بسیاری وجود دارد شما می‌توانید به هریک از شرکت‌های مشاوره ساخت و ساز مراجعه نمایید اکثر شرکت های فعال در این زمینه خود را از بهترین ها در این عرصه معرفی مینمایند اما اعتماد به آنها کاری اشتباه میباشد برای پیدا کردن بهترین شرکت ها شما باید تمامی شرکت های بزرگ معروف در این عرصه را بشناسید.

خروج از نسخه موبایل